STÆVNEPROGRAM 2022:


Så er stævneprogrammet klar for sommerstævnet d.19.juni 2022. 

Der har været rekord mange tilmeldinger og vi har derfor ændret en smule i rideprogrammerne og må samtidig have 2-3 ryttere på banen af gangen. 

Vi har prøvet at lave et realistisk program, men en smule forsinkelse kan forekomme.

Det er en uvant begivenhed for både ryttere og heste - og vi ønsker ikke at stresse ekvipagerne.

Vi opfordrer til at man møder op i god tid til ens egen klasse - og at alle ryttere i samme klasse holder sig klar når klassen rides.  

Man rider programmet på udendørsbanen - men man stiger op på sin hest i ridehuset - der vil være hjælpere tilstede i ridehuset. 

Der vil være speaker på under hele stævnet  - så man bliver guidet igennem programmet. 

Vi opfordrer til at øve programmet hjemmefra. 


Til sidst håber vi selvfølgelig at man medbringer god fællesskabsånd og bruger dagen til at heppe på hinanden. Så ingen ryttere skal ride uden publikum. 


På dagen vil vi sørge for en bugnende stævnebod, lotteri, mosequiz og tegnekonkurrence.


Vi glæder os til at se jer alle - Og håber vi får en dejlig dag sammen. 


KL.12.00: TØLT 3

1.

Freja Jein – FALA

Maria-louise Helweg-Andersen – KOLFAXI

2.

Naja Howe – BLAUS

Emma Ibsen – BLESA 

3.

Amanda Kongerslev – FALA

Olivia Bruun – KOLFAXI

4.

Isabella Andersen – KOLFAXI

 

12.50 PRÆMIEOVERRÆKKELSE


 

KL.13.00: TØLT 2

1.

Laura DIckmeiss – BLESA 

Liva Rosenquist – KOLFAXI 

2.

Anna Lauritsen – REYNIR 

Signe Høgh – FALA 

3.

Alma Christoffersen – BLESA

4.

Aila Jensen – BLAUS 

Liva Andersen – REYNIR 

5.

Sille Hansen – FALA 

Livia Christensen – BLESA

6.

Frida Lindgren – REYNIR

Emilie Svane – MAGNUS 

 

14.00 PRÆMIEOVERRÆKKELSE

 

14.10: TØLT 2 PRIVAT:

1.

Caroline Pehrsson – GANDUR

Josefine Sørensen – FEYKIR

2.

Fie Sasser – ANDVARI

3.

Vilma Østergaard – LIST

Christine Eskildsen -DRIFA

4.

Eline Kornø – LAKI

Ella Wulff – SINDRI

 

14.50 PRÆMIEOVERRÆKKELSE



15.00: TRÆKHOLD 

1.

MAIA PROBST – REYNIR 

Marie Nordvig – ASIA

Matilde Nielsen – FJÖDUR

2.

Elvira Mikkelsen – HEPPIN 

Filippa Bonde – GIMLI 

Ida Krogh – FJÖDUR 

3.

Ellen Bertelsen – SKUGGATINDUR 

Røskva Manique – ASTSÆL 

Liv Andersen – FJÖDUR 

4.

Viola Bennett – RUMLE 

Astrid Christensen – GIMLI 

Ella Klein – FJÖDUR 

 

15.50 PRÆMIEOVERRÆKKELSE



16.00: TØLT 1

1.

Ursula Esbensen – RUMLE 

Viola Brammer – GIMLI 

Eva Buhl – ASTSÆL 

2.

Vera Høybye – HEPPIN 

Sonja Clausen – STEINAR 

Agnes Søberg – SKUGGATINDUR 

3.

Simone De Leon – MAGNUS 

Olivia Wang – ASIA 

4.

Alma Gyldensted – HEPPIN

Hannah Weng – STEINAR 

5.

Sofie Andersen – GIMLI 

Lucia Davies – ASTSÆL 

6.

Karla Kristiansen – STEINAR 

Ronja Kristiansen – MAGNUS 

7.

Caisa Rosendahl – SKUGGATINDUR 

Mathilde Skakke-Viebke – ASIA

8.

Sofia Sandau – HEPPIN 

Villa Christensen – ASTSÆL 

9.

Saga Secher – MAGNUS 

Anna Simon – SKUGGATINDUR 

10.

Lærke Jørgensen – ASIA

Laura Barfod – STEINAR 

 

17.20: PRÆMIEOVERRÆKKELSE 

 

TAK FOR I DAG